کوشا فایل

جستجو

دربین هزاران فایل آماده دانلود فایل مورد نظر خود را جستجو کنید

تحقیق درباره سمینار شبکه های کامپیوتری 8 ص

اختصاصی از کوشا فایل تحقیق درباره سمینار شبکه های کامپیوتری 8 ص دانلود با لینک مستقیم و پر سرعت .

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

فرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینت

تعداد صفحات: 9

 

 

 

دانشگاه آزاد اسلامی واحد بجنورد

 

(درس کنترل صنعتی)

استاد ارجمند :

جناب آقای مهندس خسروی

ارائه :

امید رضا مشهدی

تایپ و صفحه آرایی :

رایان افزار

زمستان 85

مقدمه

شبکه کامپیوتری شامل مجموعه ای از کامپیوترها و دستگاه هایی است که به هم متصل بوده و می توانند داده هایشان را به اشتراک بگذارند ، چنین شبکه هایی را LAN(Local Area Network) یا WAN(Wide Area Network) می گویند.

شبکه موجود در اتاق های یک کالج یا ساختمان نمونه ای از LAN و شبکه موجود بین نواحی وسیع جغرافیایی نمونه ای از WAN هستند شبکه های کامپیوتری به شدت در حال گسترش هستند ، پیدایش اینترنت و شاهراه اطلاعات موجب تسریع تبادل اطلاعات بین کاربران گردید.

توپولوژی شبکه کامپیوتری :

توپولوژی ، نحوه اتصال اشیاء به همدیگر را مشخص می کند توپولوژی یک شبکه کامپیوتری نحوه اتصال کامپیوترها یا دستگاه ها (که هر کدام یک گره NODE نام دارد ) به یکدیگر را مشخص می کند.

انواع توپولوژی برای شبکه ای با پنج گره :

هاپ

ب- ستاره الف- کاملا متصل

شکل الف- شبکه کاملا متصل fally connectedet را نشان می دهد پیاده سازی این نوع شبکه بسیار گران است. زیرا هر گره در شبکه باید به سایر گره های موجود در آن شبکه متصل گردد شبکه ای با 5 گره به 10 اتصال یا لینک نیاز دارد شبکه ای با 20 گره به 190 اتصال نیاز دارد مزیت این شبکه آن است که داده ها برای رفتن از گره ای به گره دیگر، تنها از یک اتصال عبور می کنند به این نوع شبکه، شبکه مش mesh یا کاملا مش cfull mesh نیز می گویند.

شکل ب) شبکه ستاره star net work ا نشان می دهد توجه کنید در این نوع شبکه یکی از گره ها به عنوان مرکز تبادل اطلاعات در نظر گرفته می شود از انجایی که تعداد اتصالاهای ارتباطی به حداقل می رسد(معمولا یکی کمتر از تعداد گره ها) راه اندازی شبکه ستاره ارزان تمام می شود ولی اگر گره مرکزی دچار مشکل شود، تمام شبکه از کار می افتد این مشکل در شبکه با اتصال کامل بروز نمی کند.

شکل پ) شبکه گذرگاهی bus net work را نشان می دهد در این نوع شبکه کلیه گره ها به یک لینک ارتباطی متصل هستند نوع متداول شبکه گذرگاهی اترنت نام دارد لینک ارتباطی در شبکه اترنت معمولا کابل کواکسیال بوده که از طریق T-connector به هر گره متصل می گردد راه اندازی شبکه گذرگاهی ارزان بوده و به راحتی می توان گره جدیدی را به شبکه اضافه کرد. نکته ای که باید به آن توجه داشت حداکثر فاصله بین دو گره می باشد. این فاصله در مدت زمان لازم برای ارسال داده از یک طرف شبکه به طرف دیگر تاثیر دارد آخرین توپولوژی شبکه حلقوی ring network می باشد که در شکل نشان داده شده است در این توبولوژی گره ها در یک مسیر ارتباطی حلقوی قرار می گیرند بنابراین همانند شبکه گذگاهی حداکثر زمان تبادل اطلاعات به تعداد گره های موجود در شبکه بستگی دارد.


دانلود با لینک مستقیم


تحقیق درباره سمینار شبکه های کامپیوتری 8 ص
نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.